17181920212223
24252627282930
31

Võrkpall: Viru Vangla jättis võidu koju

Neljapäeval Jõhvi spordihallis peetud vanglatöötajate meistrivõistlustel võrkpallis sai esikoha Viru Vangla võistkond.

Turniiri alustasid Viru ja Tallinna vangla võistkonnad. Esimeses geimis oli Viru vangla ülekaal suur kui loovutati vastastele ainult 10 punkti. Seevastu teine geim oli hoopis tasavägisem kui Tallinna omad said oma mängu käima ja Viru omad tegid võistkonnas vahetusi. Tallinn läks teise geimi alguses juhtima 8:5. Viru viigistas seisu ja läks ise juhtima 18:13 kui sai 5 ja 4 punkti järjest. Kuid Tallinn ei andnud alla. Paari punkti kaupa vähendati vahet ja jõuti punkti kaugusele, kuid geimi võitis ikkagi Viru tulemusega 25:23 ja ühtlasi kogu kohtumise 2:0.

Tartu ja Harku-Murru kohtumine algas samuti tasavägiselt seisuni 5:4 Tartule. Sellelt seisult sai Harku-Murru paaril korral 3 punkti järjest ja läks kohtumist juhtima 10:6. Edasi suurendasid nad veel mitmel korral 3 punkti kaupa oma eduseisu ja võitsid esimese geimi tulemusega 25:16. Teine geim algas samuti tasavägiselt seisuni 3:3. Nüüd sai Harku-Murru 4 punkti järjest, kuid Tartu vastas samuti 4 punktiga järjest ja jällegi viik 7:7. Edasi punktide vahetus, kuid nüüd lisas Harku-Murru 3, 5 ja 3 punkti järjest ning võitis ka teise geimi sama tulemusega kui esimese.

Kohtumine Harku-Murru ja Tallinna vahel algas samuti tasavägasiselt seisuni 5:5. Nüüd sai Tallinn kolmel korral 3 punkti järjest ja läks kohtumist juhtima juba 14:8, kuid sellegipoolest suutis Harku-Murru mänguseisu viigistda 16:16. Tallinn sai jällegi 2 punkti järjest, Harku-Murru viigistas uuesti seisu. Edasi vahetati punkte seisuni 20:20. Tallinn uuesti ette 2 punktiga, kuid geimi lõpp kuulus Harku-Murrule kui saadi 5 punkti järjest. Teises geimis läks Harku-Murru võistkond kohe juhtima 12:4. Edasi nad ainult suurendasid oma eduseisu ja võitsid geimi tulemusega 25:14 ja kogu kohtumise 2:0.

Kohtumises Viru ja Tartu võistkondade vahel läks Viru kohe juhtima 4:0. Edasi said nad paaril korral 5 punkti järjest ja võitsid esimese geimi tulemusega 25:15. Sama kordus ka teise geimi alguses. Seisul 10:3 Viru kasuks juhtus Tartu mängijaga õnnetus, mille tagajärjel oli vaja kohale kutsuda kiirabi. Tartu mängis nüüd kahe naismängijaga geimi lõpuni. Viru võitis selle 25:9.

Sellises koosseisus ei suutnud Tartu ka Tallinnale erilist vastupanu osutada ja kaotati kohtumine 0:2 (10:25; 9:25). Sellega selgus ka III koha omanik.

Esikoha kohtumises olid vastamisi Viru ja Harku-Murru vanglate võistkonnad. Viru läks esimest geimi juhtima 10:3 kui sai 7 punkti järjest. Seda eduseisu nad käest ei lasknudki ja võitsid geimi tulemusega 25:18. Teine geim algas tasavägiselt seisuni 3:3. Harku-Murru sai paaril korral 2 punkti järjest ja läks juhtima 9:6, kuid eduseisu hoida nad ei suutnud. Viru sai 5 punkti järjest ja asus ise kohtumist juhtima. Harku-Murru suutis viigistada seisu, viik oli veel seisul 14:14, kuid Viru sai nüüd paaril korral 3 punkti järjest ja seda edu nad käest enam ei lasknudki ning võitsid ka teise geimi tulemusega 25:19 ning ühtlasi I koha.

I koht – Viru vangla – Marjaana Lepiste, Kersti Post, Jaak Kivend, Talis Põllu, Taavi Põllu, Mark Tšerkassov, Marek Vinni, Aigo Jaani, Argo Kruusmaa, Freddy Varik
II koht – Harku ja Murru vangla – Liis Laansoo, Kristo Konks, Janar Loorits, Vahur Kiisk, Priit Post, Aivar Orula, Stanislav Solodov
III koht – Tallinna vangla – Ketly Nurmik, Ivar Mai, Sander Kusmin, Rünno Maalinn, Marek Sooäär, Raido Liitmäe
4. koht – Tartu vangla – Kristiina Vähi, Geneli Tõruke, Jaanika Kurgjärv, Kalle Meho, Urmas Treier, Sten Haasma, Margo Veskimeister, Kaido Männi