14151617181920
21222324252627
28293031

Võrkpall: Põlevkivi volle finaalis on vastamisi Veteranid - Ojamaa

Nii nagu Eesti võrkpallimeistrivõistlustel, nii ka Põlevkivi Volle turniiril on selgunud finalistid. Kui esimesena tagas finaalikoha võistkond Veteranid, siis teisena pääses finaali Ojamaa.

Teisipäeva õhtul Jõhvi spordihallis peetud poolfinaalkohtumine Estonia ja Ojamaa võistkondade vahel oli tõeliselt maratonkohtumine, kus mängiti viis geimi ja kestis üle kahe tunni. Esimene geim algas punkt-punkti mänguga. Siis sai Estonia 4 punkti järjest ja asus kohtumist juhtima 10:5. See eduseis sulas kui Ojamaa sai omakorda 4 punkti järjest ja viik saabus seisul 13:13. Edasi vahetati jälle punkte. Kui Estonia sai 3 punkti järjest, asus ta kohtumist juhtima 22:18, kuid Ojamaa viigistas uuesti seisu. Geimilõpu punktid sai ikkagi Estonia 25:22.

Teine geim algas samuti punkt-punkti mänguga. Kui Ojamaa sai 3 punkti järjest, läks ta geimi juhtima 7:4. Estonia sai punkti juurde, Ojamaa kaks punkti, Estonia uuesti punkti, Ojamaa jällegi kaks. Nüüd sai aga Estonia 5 punkti järjest ja viigistas seisu 11:11. Jällegi punktide vahetused. Seisul 13:13 Ojamaale 4 punkti järjest. Estonia sai punkti, Ojamaa kaks punkti. Estonia sai 4 punkti järjest ja jõudis punkti kaugusele, kuid Ojamaa sai uuesti 3 punkti järjest ja asus juhtima juba 22:18. Estonia küll vähendas vahet kahe punkti võrra, kuid selle geimi võitis ikkagi Ojamaa samuti tulemusega 25:22.

Kolmandas geimis punkt-punkti mäng seisuni 9:8 Ojamaa kasuks. Estonialt 3 punkti järjest, millele Ojamaa vastas punktiga. Edasi vahetati punkte ja kui Ojamaa sai 4 punkti järjest jõudsid nad punkti kaugusele 17:18. Geimi lõpp langes neil täielikult ära kui saadi vaid üks punkt - geim Estoniale 25:18. Neljandas geimis läks Ojamaa paari punktiga juhtima, kuid kui Estonia sai 4 punkti järjest juhtisid juba nemad 14:13. Ojamaa viigistas seisu ja viik oli veel seisul 16:16. Nüüd omakorda Ojamaale 4 punkti järjest ja seda edu nad käest ei lasknudki ning võitsid geimi 25:21.

Otsustavas geimis seisul 3:3 sai Ojamaa 3 punkti järjest ja siis veelkord 3 punkti järjest ja läksid juhtima 10:5. Estonia sai omakorda 3 punkti järjest ja veelkord 3 punkti järjest, viigistades seisu12:12. Pinge oli haripunktis. Ojamaa võttis aja ja nende rünnak õnnestuski. Estonialt aga ebaõnnestunud rünnak ja vastuvõtt - nii oligi Ojamaa saavutanud geimivõidu 15:12 ning ühtlasi võitnud kohtumise 3:2.

Au tuleb anda Estonia võistkonnale, kes vaatamata sellele, et neil puudus kaks põhikoosseisu mängijat, suutsid Ojamaa võistkonnale nii tugevat vastupanu osutada. Nende mängu mõjutas aga võistkonnasisene liigne pinge. Ojamaa mängis seevastu vabamalt, lastes varumängijatel ka mängida ja kaks geimi mängiti ka kahe naisega.

Esimest korda ei ole finaalis Eesti Energia ettevõtte võistkondi. Kui varasemalt on Veteranide ja endiste töötajate võistkond finaalis mänginud, siis Ojamaa võistkond, kus enamuses mängivad ka Eesti Energia endised töötajad, on nii kaugele jõudnud esimest korda.

Esimene finaalkohtumine Veteranide ja endiste töötajate ning Ojamaa võistkondade vahel toimub 7. aprillil Jõhvi Spordihallis algusega kell 19.30.