14151617181920
21222324252627
28293031

Võrkpall: Finaali läks juhtima Ojamaa

Põlevkivi Volle 2015 esimeses finaalkohtumises võitis Ojamaa Veteranide võistkonda 0:2 kaotusseisust 3:2.

Esimest finaalkohtumist alustas Veteranide ja endiste töötajate võistkond hoogsalt, minnes esimeses geimis kohe juhtima 4:0. Edasi suurendasid nad oma eduseisu 7:1. Alles nüüd sai Ojamaa kaevanduse võistkond oma mängu käima, kui sai 2, 3 ja 4 punkti järjest ning läks ise punktiga kohtumist juhtima. Edasi punktide vahetus ja siis Ojamaa võistkonnal mõõnaperiood, kui Veteranid said 6 punkti järjest. Jällegi punktide vahetus. Nüüd omakorda Ojamaalt 4 punkti järjest ja vahet vähendati 18:21. Edasi vahetati punkte paari kaupa, kuid kui Ojamaa sai 3 punkti järjest jõudsid nad punkti kaugusele 23:24. Geimilõpu punkti said ikkagi Veteranid 25:23.

Teise geimi alguses punkt-punkti mäng seisuni 6:6. Nüüd Ojamaale 4 punkti järjest, kuid Veteranid vastasid 5 punktiga järjest. Jällegi punktide vahetus ja nüüd Veteranidelt 4 punkti järjest, minnes juhtima juba 17:12. Ojamaa sai omakorda 4 punkti järjest, kuid ka teise geimi võitsid Veteranid tulemusega 25:22.

Peale teist geimi läks osa pealtvaatajaid ära, arvates vist, et ka kolmanda geimi võidavad Veteranid. Kolmandas geimis aga läks kohe juhtima Ojamaa võistkond 6:2. Selles geimis rohkem kui punkti kaugusele Veteranid ei jõudnudki. Ojamaa võitis selle 25:20.

Neljas geim algas punkt-punkti mänguga. Kui Veteranid said 5 punkti järjest, läksid nad juhtima 12:9. Ojamaa vähendas vahet ja kui nad said 4 punkti järjest, läksid nad ise juhtima 20:19. Veteranid viigistasid seisu, kuid Ojamaa sai uuesti 3 punkti järjest, millele Veteranid vastasid ühe punktiga. Nüüd sai Ojamaa ühe punkti, millele Veteranid vastasid aga 3 punktiga ja seis jällegi viigiline 24:24. Geimi lõpus aga oli kindlam Ojamaa 26:24 ja mänguseis 2:2.

Otsustav viies geim algas punktide vahetusega seisuni 2:2. Nüüd Ojamaa poolt saadud 4 punkti järjest otsustaski põhimõtteliselt selle geimi saatuse 15:11 ja ühtlasi kogu kohtumise 3:2.
Pildid:

Finaali teine kohtumine peetakse 21. aprillil kell 19.30. Esikoha karika saamiseks on vaja vastane alistada kahes mängus.

Järgmisel teisipäeval, 14. aprillil, algusega kell 19.30 toimub Jõhvi Spordihallis 3.-4. koha mäng Narva ja Estonia vahel. Kõik on oodatud kaasa elama.