17181920212223
24252627282930

Võrkpall: Kalevi karika võitis Põhjaranna SK/SK Energia Narva

Kalevi karikaturniiril võrkpallis osales neli võistkonda.

Loosi tahtel läksid esimeses kohtumises vastamisi Võrkpalliklubi Viro ja Põhjaranna SK/SK Energia võistkond Narvast. Esimeses geimis läks kohe Põhjaranna võistkond juhtima kui sai 6 punkti järjest. Nad suurendasid oma eduseisu kui said 5 punkti järjest ja võitsid geimi tulemusega 25:17. Teine geim algas tasavägiselt. Viro läks juhtima 8:5 kui sai 3 ja 4 punkti järjest. Põhjaranna suutis vähendada vahet seisuni 9:10. Nüüd sai Viro uuesti 4 punkti järjest. Seda vahet suutsid nad hoida geimi lõpuni ja võitsid selle 25:20. Otsustavas geimis aga ei klappinud Viro mäng üldse ja nad kaotasid selle 7:15.

Teises kohtumises olid vastamisi Kiviõli ja Kohtla-Järve võistkonnad. Algas see kohtumine punkt-punkti mänguga seisuni 3:3. Edasi läks Kiviõli juhtima kui sai kolmel korral 3 punkti järjest ja paaril korral 4 punkti järjest. Geim võideti tulemusega 25:11. Teine geim algas tasavägiselt seisuni 16:16. Nüüd sai Kohtla-Järve 3 punkti järjest, millele Kiviõli vastas vaid ühe punktiga. Edasi Kohtla-Järvele jällegi 3 punkti järjest. Kuigi ka Kiviõli sai 3 punkti järjest, viimased 3 punkti sai ikkagi Kohtla-Järve ja võitis selle geimi tulemusega 25:20. Kiviõli läks kolmandat geimi juhtima 2:0, kuid edasi nende mäng üldse ei klappinud. Kohtla-Järve sai 8 punkti järjest ja edasi veel paaril korral 3 punkti järjest ning võitis otsustava geimi tulemusega 15:6.

Seevastu järgmises kohtumises Põhjaranna vastu näitas Kiviõli oma parimat mängu sel turniiril, eriti teises geimis, kuigi mängu lõpptulemus seda ei näita. Esimese geimi võitis Põhjaranna tulemusega 25:16. Teises geimis oli mäng tasavägine seisuni 15:14 Põhjaranna kasuks. Edasi sai Põhjaranna 4 punkti järjest, millele Kiviõli vastas ühe punktiga. Põhjarannale kaks punkti, millele Kiviõli vastas 3 punktiga, mis kahjuks jäid neile ka viimasteks. Põhjaranna võitis teise geimi tulemusega 25:18.

Kui esimene geim Viro ja Kohtla-Järve vahel algas tasavägiselt, siis edasi kulges juba Viro täielikul juhtimisel – nad võitsid selle 25:17. Teises geimis ei saanud Kohtla-Järve aga üldse oma mängu käima, mis kaotati koguni 7:25.

Huvitav, et just Põhjaranna vastu suutis ka Kohtla-Järve ja samuti teises geimis head mängu näidata. Kui esimesne geim kaotati 11:25, siis teises geimis oli tasavägine seisuni 7:6 Põhjaranna kasuks. Siis tekkis Kohtla-Järve võistkonnal mõõn kui Põhjaranna sai 7 punkti järjest. Ka Kohtla-Järve sai paaril korral 3 punkti järjest, kuid kaotasid ka teise geimi tulemusega 18:25. Sellega oli Põhjaranna täiseduga saavutanud I koha.

Viimases kohtumises olid vastamisi Kiviõli ja Viro, mis otsustas järgnevate kohtade saatuse. Mäng algas tasavägiselt seisuni 4:3 Kiviõli kasuks. Edasi läks Viro juhtima kui sai 5 punkti järjest. Kuid Kiviõli suutis seisu viigistada ja juhtimagi minna kui sai 6 punkti järjest. Viro sai uuesti 4 punkti järjest, kuid Kiviõli suutis jällegi seisu viigistada 20:20. Virole kaks punkti, millele Kiviõli vastas ühe punktiga. Edasi punktide vahetus ja viimased geimilõpupunktid kuulusid Viro võistkonnale ja kogu geim 25:22. Teist geimi juhtis Viro punktiga seisuni 10:9. Kiviõli viigistas seisu. Punkt Virole, kolm punkti Kiviõlile. Viik uuesti seisul 14:14. Edasi punktide vahetus. Nüüd 4 punkti järjest Virole ja seda eduseisu nad käest enam ei lasknudki ja võitsid ka teise geimi tulemusega 25:21 ning ühtlasi turniiril II koha. Kolmanda koha sai Kohtla-Järve ja neljandaks jäi Kiviõli.

I KOHT – Põhjaranna SK/SK Energia Narva – Valentin Kordas, Aleksei Bezborodov, Aleksei Rubannikov, Jegor Šeldjakov, Mark Fedortšenko, Saveli Sirokov, Aleksandr Tress, Valeri Zaitsev
II KOHT – VK Viro – Anatoli Komissarov, Taavi Põllu, Talis Põllu, Vadim Furman, Üllar Saatman, Leonid Kordas
III KOHT – Kohtla-Järve – Mihhail Jerošenkov, Zaur Abassov, Valentin Petrovitš, Juri Pozdnikov, Stanislav Tolmachev, Jelizaveta Košeleva
4. koht – Kiviõli – Stanislav Gruzdev, Mihail Kolontajev, Vadim Boitsov, Paul Maalma, Andrei Morozenko, Sofja Žuravljova
Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Valentin Kordas.