16171819202122
23242526272829
3031

Võrkpall: Põlevkivi volle võitsid Veteranid

Põlevkivi Volle 2014/2015 hooaja võitja on selgunud. Finaalseeria kolmandas, otsustavas kohtumises alistasid ligi kaks tundi kestnud kohtumises Veteranid 3:1 Ojamaa võistkonna ja võitsid ühtlasi kogu seeria 2:1.

Esimese geimi alguses vahetati punkte, kuid siis läksid Veteranid juhtima kui said 6 punkti järjest. Edasi suurendasid nad oma eduseisu veelgi kui said 5 punkti järjest ja võitsid geimi tulemusega 25:15.

Teine geim oli närvide mäng mõlema võistkonna poolt. Algas see Ojamaa juhtimisel kui nad said 4 punkti järjest, kuid siis said Veteranid omakorda 7 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 11:6. Edasi punktide vahetus ja nüüd Ojamaale 5 punkti järjest ning viik seisuks 12:12. Jällegi punktide vahetus ja nüüd Ojamaale 6 punkti järjest ja juhtima asumine 20:16. Sellel seisul võtsid Veteranid aja maha ja see toimis - nad said nüüd ise 3 ja 2 punkti järjest ning viigistasid seisu 22:22. Punkt Ojamaale ja punkt Veteranidele, kuid Veteranide eksimused geimi lõpus lõpetasid selle geimi Ojamaa võiduga 25:23.

Kolmanda geimi alguses samuti mitu punkti järjest nii Ojamaale kui Veteranidele seisuks 6:5 Veteranidele. Nüüd Ojamaale 4 punkti järjest ja veel 5 punkti järjest seisuks 14:8. Kuid Veteranid ei andnud alla ning vähehaaval vähendasid vahet ja viigistasid seisu 17:17 kui said omakorda 4 punkti järjest. Edasi punkt Ojamaale, kuid siis said Veteranid 5 punkti järjest, millele Ojamaa vastas punktiga, mis jäigi neile selles geimis viimaseks - geim Veteranidele tulemusega 25:19.

Neljandas geimis püsis viigiseis seisuni 14:14. Veteranid lisasid 4 punkti seisuks 18:14. Sellel seisul võttis Ojamaa võistkond aja maha, kuid see ei aidanud, Veteranid lisasid veel 2 punkti juurde seisuks 20:14. Nüüd oli aga neil suur mõõn. Ojamaa sai 3 punkti järjest seisuks 17:20. Nüüd võtsid Vetereanid aja maha, kuid ka neid see ei aidanud. Ojamaa lisas veel 4 punkti juurde seisuks 21:20. Veteranid võtsid teise aja, kuid Ojamaa sai ikkagi punkti juurde seisuks 22:20. Ka seekord ei vandunud Veteranid alla ja suutsid seisu viigistada 22:22. Ojamaa võttis teise aja ja sai punkti, millele Veteranid vastasid samuti punktiga. Ojamaa sai uuesti punkti, millele Veteranid vastasid 2 punktiga seisuks 25:24. Ojamaa viigistas uuesti seisu, kuid geimilõpu punktid said ikkagi Veteranid ja võitsid selle geimi tulemusega 27:25 ning ühtlasi kogu kohtumise 3:1 ja tulid üle hulga aja võitjateks. Ka Ojamaa parandas oma kohta, saades möödunud hooaja III koha asemel nüüd II koha.

Võitjas võistkonnas mängisid: Mari Luuk, Ülo Raidma - turniiri vanim mängija 75. aastane, Igor Karlson, kes põhiturniiril murdis jalaluu, kuid finaalmängudes juba platsil, Vadim Furman, Vladimir Sergeev, Igor Rubin, Artur Varunov, kes tuli ainult otsustavaks mänguks platsile võitu vormistama, Aleksandr Silinski, Gennadi Kondratenko.

Ojamaa võistkond: Jana Borissova, Jelizaveta Morozova, Pavel Andrejev, Stanislav Vakno, Margus Loko, Leonid Baumbakh, Nikolai Kozlov, Väino Urlih, Arnold Villers.

Edukaid jätkuvaid treeninguid ja loodetavasti kohtume sügisel.