12131415161718
19202122232425
262728

Võrkpall: VIDEOD! Kalevi karikas 2015 kulges tasavägiselt

Pühapäeval Jõhvi spordihallis peetud Kalevi karika naiste võrkpallis võitis Illuka naiskond.

Kuna Kalevi karikaturniir toimus sel aastal samal ajal kui toimusid teised turniirid, siis sai osaleda ainult kolm võistkonda: Illuka, Iisaku ja Jõhvi. Mängisime parem viiest geimist.

1. mäng, Iisaku - Illuka 3:1 (25:12, 32:30, 22:25, 20:25)

Loosi tahtel läksid esimeses kohtumises vastamisi Iisaku ja Illuka. Kuigi esimeses geimis sai esimesed punktid Iisaku, siis edasi ei saanud nad oma mängu üldse käima. Kui Illuka sai 10 punkti järjest, oligi geimi võitja selgunud tulemusega koguni 25:12. Teine geim oli seevastu hoopis tasavägisem. Algas see punktide vahetusega seisuni 9:7 Illukale. Nüüd tekkis aga Illuka naiskonnal suur mõõn, kus Iisaku sai 9 punkti järjest põhiliselt headest servidest ja asus seda geimi juhtima 16:9. Illuka parandas seisu kui sai omakorda 4 punkti järjest ja samuti servidest. Edasi vahetati punkte, kuid Illuka sai jällegi kolm ja kaks punkti järjest ning viigistas seisu 21:21. Edasi Iisakule kaks punkti järjest, millele Illuka vastas kolme punktiga. Uuesti Iisakule kaks punkti ja Illukale üks punkt ja jällegi viigiseis 25:25. Edasi vahetati punkte seisuni 30:30, kus käsitablool lõppesid punktid otsa. Geim lõppes aga tulemusega 32:30 Illukale ja asus kohtumist juhtima 2:0. Kolmas geim oli samuti tasavägine, kuigi algul läks Illuka juhtima 7:2. Iisaku sai paaril korral 3 punkti järjest ja viigistas seisu 8:8. Edasi vahetati punkte 3-4 kaupa seisuni 18:18. Sellelt seisult sai Iisaku uuesti 4 punkti järjest ja sellega kindlustasid nad geimivõidu 25:22. Neljandas geimis läks Illuka kohe juhtima 10:2. Kuigi ka Iisaku sai vahepeal viis punkti järjest, ei suutnud nad selles geimis mänguseisu viigistada ja kaotasid geimi 20:25 ning ühtlasi kohtumise 1:3.

2. mäng, Iisaku - Jõhvi 3:1 (25:21, 17:25, 25:20, 25:23)

Järgmisena kohtusid Iisaku ja Jõhvi. Esimene geim algas väikese eduseisuga Iisaku naiskonnale, kuid kui Jõhvi tüdrukud said viis punkti järjest juhtisid juba nemad 11:10. Viigiseisult 14:14 sai Iisaku kaks ja viis punkti järjest ja läksid juhtima 21:15. Kuid tüdrukud ei andnud alla. Said omakorda neli punkti järjest ja vähendasid kaotusseisu 19:21. Kuid geimi lõpus oli kindlam ikkagi Iisaku ja võitis selle 25:21. Teine geim algas tasavägiselt seisuni 5:5. Edasi oli viik veel seisul 9:9, kuid nüüd said Jõhvi tüdrukud kuus punkti järjest ja asusid seda geimi juhtima 15:9. Sellel seisul võttis ka Iisaku juhendaja aja maha, kuid see ei aidanud – tüdrukud võitsid selle geimi tulemusega 25:17. Kolmandas geimis läksid tüdrukud kohe juhtima 3:0, kuid Iisaku viigistas seisu. Viigiseis oli veel seisul 13:13, kuid alates siit kaldus ülekaal Iisakule ja nad võitsid selle geimi 25:20. Neljas geim oli jällegi tasavägine. Siin läks algul juhtima Iisaku 3:0, kuid Jõhvi sai nüüd 7 punkti järjest ja asus ise juhtima 8:4. Tüdrukud said uuesti 4 punkti järjest ja juhtisid juba 12:6, kuid siis tekkis neil suur mõõn, kus Iisaku sai 8 punkti järjest ja asusid ise juhtima 16:14. Tüdrukud viigistasid uuesti seisu ja viik püsis seisuni 20:20. Nüüd Jõhvile üks punkt, Iisakule kaks punkti, edasi Jõhvile kaks punkti, kuid Iisakule geimi viimased 3 punkti ja geim 25:23 ning kogu kohtumine 3:1.

3. mäng, Illuka - Jõhvi 3:1 (25:20, 18:25, 25:19, 25:20)

Viimane kohtumine Illuka ja Jõhvi vahel algas tasavägiselt, sest Jõhvi tüdrukud said mänguhoo sisse. Viigiseis püsis seisuni 20:20, kuid geimi lõpp langes tüdrukutel täielikult ära. Illuka sai 5 punkti järjest ja võitis geimi 25:20. Teises geimis seisul 8:7 Illukale said tüdrukud 6 punkti järjest ja edu nad selles geimis käest ei lasknudki ning võitsid geimi tulemusega 25:18. Nad alustasid ka kolmandat geimi eduseisus, kui kui Illuka sai 4 punkti järjest, läksid nad ise juhtima 9:8. Jõhvi läks uuesti juhtima 11:9, kuid nüüd tekkis neil jällegi mõõn kui Illuka sai 6 punkti järjest. Kuid türdukud olid tublid ja suutsid viigistada seisu 15:15, kuid rohkemaks nad selles geimis ei olnud suutelised – nad kaotasid selle geimi 19:25. Neljandas geimis läks Illuka kohe juhtima 6:2, kuid tüdrukud suutsid mänguseisu viigistada ja juhtimagi minna kui said 6 punkti järjest 11:8. Nüüd sai Illuka omakorda 5 punkti järjest ja juba juhtisid nemad. Tüdrukud suutsid mänguseisu uuesti viigistada ja juhtimagi minna 19:18, kuid see oli ka kõik. Illuka sai uuesti 5 punkti järjest ja võitis geimi 25:20 ning kogu mängu 3:1.

Jõhvi tüdrukutel ja ka Iisaku naiskonnal oli raskusi Illuka vasakukäelise mängija Kadi Veervaldi takistamisega. Ka servivigu tegid tüdrukud palju. Oli näha, et kõikide võistkondade mängus ei olnud veel stabiilsust, kõikumised olid suured. Enne Rahvaliiga mänge oli see turniir neile heaks ettevalmistuseks ja puuduste väljatoomiseks.

Kalevi karikaturniiri võitis seega Illuka naiskond koosseisus: Mirjam Vinkler, Marjaana Lepiste, Kirsti Hindreus, Airi Kruusma, Kadi Veervald, Kristiina Ivanova. Teise koha saavutas Iisaku naiskond koosseisus: Ene Laanemets, Tiia Klaas, Katre Karu, Maarja Murutalu, Külli Stroo, Diana Ruudi. Kolmas koht Jõhvi tüdrukutele koosseisus: Lisette Villers, Kaisa Teder, Kristin Kaskema, Hanna-Katryna Keerme, Areana Tischler, Anastassia Kuzmina.