15161718192021
22232425262728
293031

Võrkpall: VK Viro jättis esikoha koju

Laupeval Jõhvis pordihallis peetud Jõhvi valla lahtistest meistrivõistlustest võrkpallis meestele võttis sellel aastal osa neli võistkonda.

Mängiti kahe geimivõiduni. Loosi tahtel läksid esimeses kohtumises vastamisi Sillamäe ja VK Viro meeskond. Esimene geim algas punktide vahetusega, kuid siis sai Viro meeskond kuus punkti järjest ja asus geimi juhtima. Sillamäe sai omakorda neli punkti järjest ja vähendas kaotusseisu 8:9. Aga seisult 12:10 Viro kasuks said nad 7 punkti järjest, mis sisuliselt otsustas ka geimi saatuse 25:16. Teises geimis läks Viro kohe juhtima 4:0. Sillamäe suutis kaotusseisu vähendada seisuni 10:12. Edasi aga suurendas Viro oma eduseisu 3 ja 4 punkti kaupa ja võitis ka teise geimi tulemusega 25:15 ning ühtlasi kogu mängu 2:0.

Teises kohtumises olid vastamisi Mäetaguse ja võistkond Tatakad. Mäetaguse alustas ilusasti – nad juhtisid 8:5. Tatakad viigistsid seisu 8:8. Edasi vahetati punkte. Mäetaguse sai uuesti 4 punkti järjest ja läks juhtima 13:10. Aga siis lagunes nende mäng ja Tatakad said 7 punkti järjest. Mäetaguse ei suutnud enam ennast koguda ja kaotasid geimi 17:25. Teine geim algas väga tasavägiselt seisuni 8:7 Mäetaguse kasuks. Tatakad said 4 punkti järjest ja asusid geimi juhtima, kuid Mäetaguse ei andnud alla. Nad said ise 6 punkti järjest ja asusid juhtima 14:11. Edasi vahetati punkte ja nüüd said Tatakad 5 punkti järjest ning juba juhtisid nemad 18:16. Mäetaguse suutis küll jõuda punkti kaugusele 23:24, kuid geimilõpu punkti sai ikkagi võistkond Tatakad ja võitsid ka teise geimi 25:23 ning kogu mängu samuti 2:0.

Kolmandas kohtumises olid vastamisi VK Viro ja Tatakad. Viro läks kohe juhtima 3:0, kuid Tatakad said omakorda 5 punkti järjest ja läksid ise juhtima 7:6. Edasi vahetati punkte seisuni 12:12. Nüüd said Tatakad paaril korral 3 punkti järjest ja läksid ise juhtima juba 19:14. Tunduski, et sellest piisab ka geimi võiduks, kuid kogenenumad mängijad ei andnud alla ja kui nad said paaril korral 4 punkti järjest, oligi neil geim võidetud 25:23. Kuigi teine geim algas punktide vahetusega, kulges mäng edasi Viro juhtimisel kui nad said neljal korral 4 punkti järjest. Nad võitsid teise geimi tulemusega 25:13 ja kogu mängu 2:0.

Järgmises kohtumises ei saanud Mäetaguse Sillamäe vastu oma mängu üldse käima ja kaotasid selle 0:2, geimidega vastavalt 12:25 ja 17:25.

Kuigi järgmise mängu alguses mängis Mäetaguse VK Viro vastu ilusasti, säilitades viigiseisu 6:6. Sealt edasi aga kulges mäng juba Viro dikteerimisel ja nad võitsid geimi tulemusega 25:16. Teises geimis kui Viro sai 7 ja 10 punkti järjest, rauges Mäetaguse vastupanu täielikult ja Viro võitis ka teise geimi, seejuures koguni 25:8. Nii oli Jõhvi meister selgunud. Jäänud oli veel selgitada II-III koha omanik.

Tatakad läksid kohe juhtima 2:1 ja 4:3. Sllamäe sai 4 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 7:4. Sillamäe juhtis veel 9:6, kuid siis sai võistkond Tatakad 8 punkti järjest. Edasi suurendasid nad oma eduseisu 2 ja 3 punkti kaupa ja võitsid esimese geimi tulemusega 25:14. Teises geimisi püsis viik seisuni 5:5. Sillamäe sa mitmel korral paar punkti järjest ja läks juhtima 14:10. Tatakad said 3 ja 7 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 20:15. Sillamäe enam viigini ei jõudnudki ja nii võitis ka teise geimi võistkond Tatakad tulemusega 25:21 ning kogu mängu 2:0 ja turniiril II koha.

I koht – VK Viro – Pavel Andrejev, Anatoli Komissarov, Heiki Kase, Nikolay Zhuravlev, Vadim Furman, Robert-Roland Uusmaa, Igor Nalivaiko (meeskonnas ainult üks noormängija)
II koht – Tatakad – Talis Põllu, Mark Tšerkassov, Aigo Jaani, Stanislav Gruzdev, Vadim Boitsov, Leonid Kordas (vanuseliselt kõige noorem meeskond)
III koht – Sillamäe – Vladimir Tšernetsov, Juri Tšerepanov, Sergei Laba, Artjom Laba, Aleksandr Kostjukevitš, Aleksandr Korn, Vladimir Sabenin
4. koht – Mäetaguse – Ainar Saatman, Üllar Saatman, Tanel Saatman, Marko Saatman, Taivo Valdur, Igor Puusepp, Toomas Veber, Juri Postnikov