JÕHVISPORT SPORDIKOOL SPORDIKESKUS

JÕHVI SPORDIKALENDER

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Uudised

Varia: Kalender vestab loo muinasjutulisest spordiaastast

Jõhvi spordikooli eestvedamisel anti välja järgmise aasta rikkalikult piltidega varustatud Jõhvi spordikalender, mis räägib sellest, missuguseid alasid vallas harrastatakse ning mida huvitavat tehti eelmisel aastal maakonna spordisüdameks kujunenud Jõhvi spordihallis, mida spordikool haldab, kirjutab Jõhvi Teataja.

 

"Kalendri kontseptsiooni koostama hakates käis töörühmal peast läbi mitmeid mõtteid, jäime pidama neist ühe juures, kuid järgmisteks aastateks saime hulgaliselt huvitavaid ideid," sõnas aasta alguses Jõhvi spordikooli spordi peaspetsialistina tööle asunud Rene Kundla.

Lauakalendril on ühel pool kuu kõrval Jõhvis enimharrastatavad spordialad, kusjuures igal alal on juures ka link selle ala kodulehele. "Püüdsime ala ja kuu kokku sobitada, näiteks tuleva aasta maikuusse on planeeritud spordihalli esimest korda tõstmisvõistlused ja nii on selle kuu juures ka tõstepilt," sõnas Kundla, juhtides tähelepanu, et kalendris pole pilte mitte ainult Jõhvis toimuvatest üritustest, vaid ka nendest võistlustest, mida korraldatakse Jõhvi kaasabil. "Veebruarikuu suusapildi sidusime Pannjärvel toimuva Alutaguse maratoniga, mille eestvedaja on 2011. aastal spordikoolis suusatreenerina tööd alustanud Robert Peets. Juunikuu jalgrattapilt on aga Kohtla-Nõmmel toimuvast Alutaguse jalgrattamaratonist, mida veab spordikooli jalgrattatreener Peep Kivil."

Kalendri teisel pool kuu kõrval tutvustab üks piltidest Jõhvi spordihalli võimalusi ja teine pilt on aasta tagasi samas kuus Jõhvi spordihallis peetud võistlustest. "Tõsi küll, mõnes kuus sattusime huvitava dilemma ette, mida valida, näiteks 2011. aasta mais olid spordihallis nii oyama karate Euroopa meistrivõistlused kui ka U17 klassi euroliiga superfinaal," sõnas halli täituvuse eest vastutav Kundla.

"Kalender räägib Jõhvi spordist, sealhulgas spordihallist muinasjutulise loo. Jätsime dramaatilised pildid välja. Nii pole sees pilte kevadel spordihalli vett tilkunud lagedest ega suvel ehituspraagi parandamise tagajärjel tekkinud tulekahjust ega ka kemplemistest Tammiku spordihalli ümber. Küll on Tammiku spordihoones tehtud eelmainitud tõstmispilt," sõnas Kundla.

Kui enamik pilte on kalendris väikesed, siis Jõhvi aasta keskne spordisündmus, augustikuus toimunud Eesti - Tšehhi korvpallilahing sai endale tagakaane suure pildi õiguse. "Sel pildil on peal ka publikut ning kindlasti tunnevad paljud end seal ära, ka kuude piltidel on paljusid jõhvilasi tabamas äratundmisrõõm," ütles Kundla, kelle sõnul sai taganjärele vaadates spordihalli aasta mitmesugustest ettevõtmistest uskumatult kirju. Lisaks nimetatud üritustele tõi Kundla mööduvast aastast esile esimest korda Jõhvi jõudnud meeste võrkpalli Schenker Liiga kohtumise ja Eesti korvpalli naiste meistriliiga mängu, taas sai näha Jõhvis korvpalli meeste meistriliigat ja USA korvpallurite mängu. Sügise mõnusamaks ürituseks kujunes Kundla sõnul üle-eestiline isadepäev. Rikkaliku spordiaasta lõpetavad detsembrikuus Eesti naiste korvpalli karikafinaal ja kuu lõpus toimuv spordikuulsuste jõuluturniir. "Samas pole me piirdunud vaid spordiga, nii leidis Jõhvi spordihallis endale hubase aprillikuise kodu ka käsitöömess "Viru nikerdaja"."

Petangihuvilisena ei saa Kundla mainimata jätta üht kalendris olevat pilti, mille kompositsioonist olulisem on selle taust. "Suutsime sel aastal Jõhvi tuua petangimängu õpetama Eesti esipetankeri Veiko Proosi, kellega koos jäid Jõhvi spordihalli varuparklas tehtud koolitusel pildile ka sügisel maakonna esipetankeriks kroonitud jõhvilased Ivar Viljaste ja Anna Romanenko. Mõned kuud hiljem sai Proos Göteborgis peetud Euroopa meistrivõistlustelt pronksi - esimese Eestile võidetud petangi täiskasvanute tiitlivõistluste medali. Meeldiv on mõelda, et võib-olla oli selles medalis ka veidi osa sellest, et Proos käis Jõhvis õpetusi jagamas, sest iga hästi läbi viidud õppetund teeb ju õpetajat ennastki targemaks," sõnas Kundla.

"Spordihalli maakonnakeskusesse kerkimine on selgelt elavdanud ka kohalikku majandust ja naljatades oleme öelnud, et oleme sponsoriks läheduses asuvale hostel Nelele, kus enamik sportlastest ööbib. Näiteks olen väga rahul sellega, et suutsime Jõhvi tuua Eesti A- ja D-klassi korvpalli finaalturniiri, kus kolmel päeval võistles kaasa 24 võistkonda. Tagasihoidlike arvestuse kohaselt jätsid nad selle ajaga Ida-Virumaale vanas rahas üle 100 000 krooni. See, et üritus tipnes oma poiste A-klassi finaali võitmisega, oli väga suureks boonuseks ning tänutäheks panime kalendrisse võistkonna grupipildi."

Kalendri kingib spordikool oma koostööpartneritele ja valla spordiklubidele. Huvilised saavad endale kalendri hankida Jõhvi spordikoolist. "Kalender on kummardus kõigi nende ees, tänu kellele Jõhvis spordielu edeneb, ning eraldi kummardus Jõhvi spordihalli töötajate ees, kes kogu selle koormuse on suutnud vapralt välja kannatada," sõnas Kundla.

Kalendri eelvaade
Jaanuar-juuni: http://www.johvisport.ee/kalender2012/kalendaarium_jan_juun.pdf
Juuli - detsember: http://www.johvisport.ee/kalender2012/kalendaarium_juul_dets.pdf

JÕHVI TEATAJA
 Jõhvi spordiportaal | Jõhvi spordikool