16171819202122
23242526272829
30

Võrkpall: VIDEO! FOTOD! Põlevkivi Volle võitis Estonia kaevandus

Põlevkivi Volle 2013/2014 hooaja võitja on selgunud. Järjekordselt osutus selleks Estonia kaevanduse võistkond. Kuid ega see neile kergelt ei tulnud. Ka teises finaalkohtumises alistasid nad Narva 3:2.

Kuigi esimese geimi alguses läks Narva juhtima, viigistas Estonia seisu ja läks ise kohtumist juhtima 11:6 kui sai 3 ja 4 punkti järjest. Narva vähendas 3 punkti kaupa vahet ja viik saabus seisul 14:14. Edasi vahetati punkte seisuni 18:18. Nüüd sai Estonia jällegi 4 punkti järjest ja initsiatiiv oli nende käes - Estonia võitis geimi 25:22.

Teine geim algas punkt-punkti mänguga. Seisul 5:4 Narva kasuks sai Estonia 5 punkti järjest. Edasi vaheldusid punktid seisuni 12:8 Estonia kasuks. Nüüd sai Narva omakorda 5 punkti järjest ja läks seda geimi ise juhtima. Estonia viigistas seisu ja edasi punkt-punkti mäng seisuni 19:19. Narva sai 2 punkti järjest ja see vahe püsis ka geimi lõpuni 25:23. Mängu seis 1:1.

Kolmanda geimi alguses jällegi punkt-punkti mäng seisuni 9:9. Narva läks juhtima 15:11, kuid Estonia suutis seisu viigistada kui sai 4 punkti järjest. Edasi punkt mõlemale võistkonnale, kuid nüüd tekkis Estonial suur mõõn kui Narva sai 7 punkti järjest. Sellega kindlustas Narva endale ka geimivõidu 25:17.

Neljanda geimi algus jällegi tasavägine seisuni 5:5, kuid edasi mõõnaperioodid Narva võistkonnas ja geim Estoniale 25:15. Mängu seis 2:2.

Selle geimi lõpu initsiatiiv kandus edasi viiendasse geimi kui Estonia läks kohe 5 punktiga juhtima (5:0, 6:1). Sellest mõõnast Narva ei suutnudki kosuda ja kaotati otsustav geim 6:15 ning ühtlasi kogu mäng 2:3.

Sellegipoolest on Narva võistkonnal edusammud. Nad pole viimastel aastatel nii kõrget kohta saavutanudki. Möödunud aastal olid nad kolmandad.