12131415161718
19202122232425
262728293031

Võrkpall: FOTOD! Jõhvi Cupi võit läks Tallinna

Üle hulga aja oli Jõhvi Cupist turniirist osavõtt rohkearvuline - osales 8 võistkonda, seejuures 3 külalisvõistkonda Tallinnast. Pealinna läks ka esikoht, mille sai võistkond Kiisud.

Loosi teel moodustati kaks alagruppi:
I alagrupp – Jõhvikas, VK Viro, Narva VK, Mäetaguse SK;
II alagrupp – Kamp, Kiisud, Illuka, Krabuli.

Otsustati mängida 19 punktini 2-punktise vahega. Võit 2:0 andis 3 punkti, võit 2:1 andis võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti.

I alagrupi esimene kohtumine Tallinna võistkonna Jõhvikas ja Mäetaguse vahel oli väga tasavägine. Esimene geim algas Mäetaguse paari punktise eduga, kuid Jõhvikas viigistas seisu 7:7. Edasi punkt-punkti mäng, kuid siis suutis Mäetaguse jällegi paari punktiga ette rebida ja võita geim tulemusega 19:17. Teine geim kulges samamoodi, kuid nüüd seisul 15:15 sai Jõhvikas 3 punkti järjest ja asus geimi juhtima ning lõpuks ka võitis sama tulemusega, mis esimene kaotati -19:17. Otsustavas kolmandas geimis läks Mäetaguse kohe 4:0 juhtima ja seda edu nad käest ei lasknudki ning võitsid geimi 15:10.

Teises kohtumises olid vastamisi Ida-Virumaa võistkonnad VK Viro ja Narva VK. Esimene geim küll algas tasavägiselt, kuid edasi dikteeris juba Narva võistkond ja võitis geimi 19:12. Teises geimis oli VK Viro võistkonnal veelgi suurem mõõn, kus Narva sai 6 punkti järjest ja võitis geimi 19:11.

Kolmandas kohtumises ei suutnud Mäetaguse Narvale üldse vastupanu osutada ja esimene geim kaotati koguni 5:19. Teises geimis nende mäng natuke paranes, kuid geim kaotati ikkagi 11:19.

Neljas kohtumine VK Viro ja Jõhvika vahel algas küll Viro juhtimisel, kuid viik saabus seisul 8:8. Edasi punkt-punkti mäng. Seisul 12:11 Jõhvika kasuks sai Viro 3 punkti järjest ja asus ise juhtima. Veel paaril korral saadi paar punkti järjest ja geim neile 19:16. Teine geim algas punkt-punkti mänguga seisuni 9:9, alles siis suutis Viro end ette rebida ja võita ka teine geim tulemusega 19:13.

Viienda alagrupimängu esimeses geimis Mäetaguse ja VK Viro vahel ei suutnud Mäetaguse jällegi mängu käima saada kui Viro sai 7 punkti järjest. Sellega oli ka geim VK Viro võidetud 19:8. Seevastu teine geim oli hoopis tasavägisem, kus viik oli veel seisul 17:17. Geimivõidu punktid sai ikkagi VK Viro 19:17.

Viimases alagrupimängus Narva ja Jõhvika vahel oli esimeses geimis mäng tasavägine seisuni 7:7. Edasi dikteeris juba mängu Narva ja võitis geimi 19:16. Teise geimis oli nende ülekaal veelgi suurem 19:7.

Seega alagrupis täiseduga I koht Narva VK – 9 punkti, II koht VK Viro – 6 punkti, Mäetaguse III koht – 2 punkti ja neljas 1 punktiga Jõhvikas.

II alagrupi esimeses kohtumises võistkondade Krabuli ja Kamp vahel võttis initsiatiivi kohe enda kätte Kamp. Sesul 13:7 nende kasuks sai aga Krabuli 6 punkti järjest ja jõudis ühe punkti kaugusele, kuid geimi lõpp langes neil ära kui Kamp sai omakorda 4 punkti järjest ja võitis geimi 19:15. Teises geimis suutis Krabuli tõsist vastupanu osutada ainult seisuni 3:3. Kamp võitis selle geimi koguni 19:8.

Teises kohtumises ei suutnud Illuka peaaegu üldse vastupanu osutada võistkonnale Kiisud. Esimene geim kaotati tulemusega 5:19 ja teine geim 9:19.

Seevastu Krabuli võistkonnale suutis Illuka rohkem vastupanu osutada. Esimese geimi alguses mindi koguni juhtima 4:2, kuid edasi dikteeris kohtumist juba Krabuli. Nii võitsid nad esimese geimi tulemusega 19:11 ja teise geimi 19:12.

Selle alagrupi kõige tasavägisem kohtumine oli kahe Tallinna võistkonna vahel. Kui esimese geimi võitis suurelt 19:8 võistkond Kiisud, siis teises geimis oli pilt hoopis vastupidine. Kamp haaras kohe initsiatiivi ja võitis geimi 19:16, kusjuures võistkonnal Kiisud ei õnnestunudki vahepeal mänguseisu viigistada. Kolmandas geimis ei andnud võistkond Kiisud võistkonnale Kamp mingisugust võimalust võites geimi 15:5.

See kolmegeimiline mäng mõjutas ka järgmist võistkonna Kiisud kohtumist Krabuli võistkonnaga. Esimese geimi nad kaotasidki Krabuli võistkonnale 13:19. Teises geimis võtsid nad end kokku või ei klappinud mäng Krabuli võistkonnal, igatahes võitsid Kiisud selle geimi tulemusega 19:10. Kolmandas geimis läksid Kiisud kohe 4:0 juhtima ja seda eduseisu nad käest ei lasknudki ning võitsid geimi 15:11.

Alagrupimängu viimases kohtumises ei olnud võistkonnal Kamp raskusi Illuka alistamisega geimidega 19:9 ja 19:14.

Selles alagrupis saavutasid võistkonnad Kiisud ja Kamp ühepalju punkte 7, kuid parem geimide suhe 6:2 oli parem Kiisudel 5:2 vastu võistkonnal Kamp. Kolmas koht Krabuli 4 punktiga ja punktita jäi Illuka neljandaks.

Esimeses poolfinaalis kohtusid Narva ja Kamp. Esimene geim algas tasavägiselt, kuid kui Narva sai 5 punkti järjest, asusid nad juhtima 13:6. Kamp ei vandunud alla ja viigistasid seisu 16:16, edasi punkt-punkti mäng seisuni 18:18. Geimi lõpus oli ikkagi kindlam Narva 20:18. Teises geimis punkt-punkti mäng seisuni 11:11. Narva 4 punkti järjest murdis võistkonna Kamp vastupanu, Geim Narvale tulemusega 19:13.

Teises poolfinaalis olid vastamisi VK Viro ja Kiisud. Esimeset geimi läks Viro küll juhtima 4:1 ja 11:8, kuid sellel seisul said Kiisud 6 punkti järjest ja läksid ise juhtima. Viro suutis küll viigistada seisu ja omakorda juhtimagi minna 16:15, kuid jällegi said Kiisud 3 punkti järjest ja nii kuulus geimi lõpp ikkagi neile 19:17. Kuigi teises geimis läks Viro jällegi juhtima 4:0, ei suutnud nad eduseisu hoida ja kaotasid geimi 13:19.

Niisiis nii finaalis kui 3.-4. koha kohtumises oli vastamisi üks Ida-Virumaa võistkond ja üks külalisvõistkond Tallinnast.

3.-4. koha mängus ei olnud suuri raskusi võistkonnal Kamp alistada VK Viro võistkond. Esimese geim võideti tulemusega 19:7 ja teine 19:14.

Finaal seevastu oli finaali vääriline. Esimese geimis paari punktiga ees kord Narva, kord Kiisud. Geimi lõpus kindlam Kiisud 19:17. Teist geimi alustas kindlamalt Narva, kuid Kiisud suutsid mänguseisu viigistada 14:14. Edasi punkt-punkti mäng seisuni 17:17. Punkt võistkonnale Kiisud, kuid Narva vastas 3 punktiga ja geim neile 20:18. Kolmandat geimi asus juhtima Narva 8:5, kuid Kiisud suutsid mänguseisu viigistada seisul 12:12. Nüüd aga ainult üks punkt Narvale ja 3 punkti Kiisudele ning geimivõit 15:13, ühtlasi ka kogu kohtumine 2:1 ja turniiril esikoht.

Ajanappuse tõttu teisi kohamänge ei mängitud. 5.-6. kohta jäid jagama Krabuli ja Mäetaguse ning 7.-8. kohta Jõhvikas ja Illuka.

Võistkondade koosseisud:
I koht – Kiisud: Kädi Böckler, Marta Nelis, Konstantin Selli, Vaiko Vaikla, Taavi Mängel, Jaagup Pihu
II koht – Narva VK: Valentina Parubtšišena, Ksenia Demakova, Dmitri Korotkov, Georgi Korotkov, Aleksei Gluhankov, Ivo Järvala, Aleksandr Kostjukevitš
III koht – Kamp: Kai Jõemets, Siiri Jürgens, Raimo Roodi, Olavi Paavo, Kaarel Ebruk, Janno Tamsalu
4. koht – VK Viro: Aljona Tumanova, Viktoria Makarenko, Pavel Andrejev, Pavel Kopossov, Jan Domožilov, Jakov Burunov
5.-6. koht – Krabuli: Kristiina Tõkke, Annemar Neiland, Taavi Põllu, Talis Põllu, Alar Tetting, Karmo Aros ja Mäetaguse SK: Airi Kruusma, Helen Mast, Ainar Saatman, Üllar Saatman, Tanel Saatman, Toomas Veber, Igor Puusepp, Taavi Toomel
7.-8. koht – Jõhvikas: Jevgenia Trušina, Mari Loorman, Marilin Tilkson, Anti Kivi, Erik Allas, Indrek Leesi, toomas Matsalu ja Illuka: Marjaana Lepiste, Mirjam Vinkler, Timo Juursalu, Taivo Valdur, Aleksandr Makarov, Stanislav Gruzdev